Jeżeli chcesz zawrzeć bliższą znajomość z tajemniczymi, szarymi postaciami w czarnych kapturach, poznać ich historię, dowiedzieć się czegoś więcej o ich zwyczajach, towarzyszyć im w przygodach i podróżach, sięgnij po tę opowieść. Wciągnie Cię ona w mroczne czasy, które okażą się pełne zagadek i interesujących wydarzeń. Czasem uśmiejesz się do łez, czasem zasmucisz, na pewno jednak nie pozostaniesz obojętny. Wszystko to, o czym przeczytasz, pomoże Ci zrozumieć wiele ważnych rzeczy i sprawi, że nie będziesz mógł oderwać się od tej fascynującej lektury.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

Z radością informujemy, że książka "W szarym habicie i czarnym kapturze otrzymała wyróżnienie na targach książki pomorskiej Costerina 2009!

 

RECENZJA

Miło jest czytać książki, w których czytelnik odnosi się do swoich przeżyć. Jestem wdzięczny Autorce za tę możliwość.

Jako mały chłopiec miałem szczęście poznać kilku wspaniałych braci kapucynów, którzy, tak jak dla Szymka cystersi, stali się dla mnie nie tylko przyjaciółmi, ale rzeczywistymi braćmi w zakonie. Nie myślałem też, że tak jak bohater tej książeczki, i ja kiedyś stanę na czele jednego z polskich klasztorów, który podobnie jak Cystersi w Pelplinie (ja w Skomielnej Czarnej) będę zakładał lub, jak obecnie w Gdańsku, remontował.

Ale nie! Nie! Spokojnie! Nie przerażaj się, drogi Czytelniku! To nie znaczy, że Ty lub Twoje dziecko po przeczytaniu tej historii pójdziecie w nasze ślady! Po prostu myślę, że książka "W szarym habicie i czarnym kapturze" to piękna opowieść o męskiej przyjaźni, która zawsze jest możliwa i potrzebna. I warto tę książkę przeczytać.

Polecam!

Adam Sroka, kapucyn

wydawnictwo Bernardinum

data wydania 2009

oprawa twarda

liczba stron 72