Marzenie Matyldy - druga część historii o Matyldzie, niezwykłej dziewczynce grającej na skrzypcach - to książka o potrzebie miłości, bliskości i niezwykłej sile muzyki, dzięki której rzeczywistość nabiera zupełnie innego wymiaru. To barwna, pisana lekkim stylem, pełna ciepła opowieść o problemach, z którymi spotyka się dziś wiele współczesnych dzieci. To wreszcie refleksyjna, ale i zabawna historia o najskrytszych dziecięcych marzeniach i dowód na to, że... "żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć - trzeba marzyć!" (J. Kofta)

 

RECENZJA

Brawo!

Książka mądra, ciepła i prawdziwa. Autorka bez owijania w jedwabne nitki, kwiatki czy motylki podaje nam w dłoni kroplę prawdy - sedno cichych dziecięcych dramatów.

Pragnienie pełni, marzenie ciche jak spadająca kropla drąży macierz świata dorosłych i naturalnym prawem kropli, rozsadza skamieniałe uczucia.

Marzenie Matyldy to książka pełna dobrego humoru i lekkości. Wciąga nas jednocześnie w przejmujący ciąg zdarzeń. Stajemy się bezwiednie sekundantami małej bohaterki i sami zaczynamy marzyć o szczęśliwym zakończeniu.

Jadwiga Możdżer - aktorka, reżyser, choreograf

wydawnictwo Fundacja Rodu Szeptyckich

data wydania 2013

oprawa twarda

liczba stron 144